Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10335696



*

nr 1033 5696


Charles Portin

(1889-1980), Sverige


Blandteknik, Charles Portin (1889-1980), 1957, 37x26


Karl (Charles) Portin, född 1889, död 1980 i Helsingborg, målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 april 2016
kl 20:37:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/4 13:24:53 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Charles Portin

Karl (Charles) Portin, född 1889, död 1980 i Helsingborg, målare.

Läs mer om Charles Portin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik charles portin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7080 Blandteknik
    2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:59
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr